HALLOWEEN HOWLER - OCTOBER 29th 2016
 RESULTS 
5KM          
Place Time Bib# Runner Gen. Gen Pl.
1 18:12 511 John Holz M 1
2 19:33 535 Tom Saxon M 2
3 19:57 524 Nathan Wilson M 3
4 21:59 508 Tim Henry M 4
5 24:10 509 Tyson Henry M 5
6 24:12 534 Seth McLeish M 6
7 25:56 523 Martin Tyson M 7
8 25:56 520 Dean Staley M 8
9 26:21 515 Leon Nelson M 9
10 26:21 530 Mitchell Caldow M 10
11 28:18 526 Jackie Noulikas F 1
12 28:51 529 Gordon Shinnie M 11
13 29:00 533 Kaylin FitzGerald F 2
14 29:15 519 Manoj Kumar Shyamm M 12
15 32:03 516 Amelia O'Reilly F 3
16 32:21 531 David Caldow M 13
17 33:08 532 Hailee Caldow F 4
18 33:24 525 Hollet Laura F 5
19 36:04 510 Courtney Higgins F 6
20 39:41 522 Jo Tyson F 7
21 41:41 514 Renee Nelson F 8
22 44:24 502 Carly Beown F 9
23 44:26 504 Candice Fisher F 10
24 46:09 513 Jane Kitt F 11
25 46:19 521 Angus Thompson M 15
26 52:38 527 Jenny Luke F 12
27 52:38 528 Olivia Shinnie F 13
10KM          
Place Time Bib# Runner Gen. Gen Pl.
1 44:03 113 John Everett M 1
2 44:45 106 TonyDdesailly M 2
3 46:39 109 Darren Robertson M 3
4 49:04 105 Tim Brownb M 4
5 49:05 101 Zak Barry M 5
6 52:44 110 Dave Rogers M 6
7 56:33 108 Patrick O'Sullivan M 7
8 58:02 104 Nat Bradshaw M 8
9 59:31 102 Amber Barry F 1
10 59:42 103 Lisa Barry F 2
11 1:02:20 111 Linda Tubnor F 3
12 1:02:22 112 Jason Tubnor M 9
13 1:04:22 107 David Grazules M 10
21.1KM        
Place Time Bib# Runner Gen. Gen Pl.
1 1:21:25 204 Lee Eddison M 1
2 1:27:55 215 Alex Wood M 2
3 1:28:13 217 Paul Fowler M 3
4 1:39:12 209 Wil Monte M 4
5 1:52:26 205 Dirk Heitmann M 5
6 2:01:07 218 Emma-Jane Dowdell F 1
7 2:01:07 219 Rachelle Arnott F 2
8 2:14:50 213 Tom Rayner M 6
9 2:15:48 216 Tim Woods M 7
10 2:22:55 210 Nicole F 3
11 2:22:56 208 Heather F 4
12 2:26:06 214 Anne Spranklin F 5
13 2:41:10   David Buerckner M 8
42.2km Midday        
Place Time Bib# Runner Gen. Gen Pl.
1 3:01:53 402 Oliver Carey M 1
2 3:40:39 406 Andrew Timmis M 2
3 4:23:36 412 Andy Hewat M 3
4 4:35:45 405 David Styles M 4
5 4:38:43 403 Corey Elms M 5
6 4:44:22 410 Paul Obrien M 6
7 5:48:26 409 Jon Lim M 7
8 6:08:33 411 Guy McCleish M 8
9 6:41:22 404 Stephen Lewis M 9
42.2km 6PM        
Place Time Bib# Runner Gen. Gen Pl.
1 3:45:52 439 David Spencer M 1
2 4:05:27 437 Martin Phillips M 2
3 4:43:20 431 Kevin Barry M 3
4 4:58:15 434 Melanie Macfarlane F 1
5 6:07:45 441 Mario Svirsky M 4
dnf 2:44:30 443 George Alexandropoulos M 32.2km
dnf 2:47:22 432 Matthew Callaghan M 32.2km
dnf 3:10:55 433 Jon Gee M 32.2km
dnf 3:15:58 440 Michael Spencer M 32.2km
dnf 3:48:29 438 Elise Rowe F 32.2km
dnf 2:38:45 442 Peter Mahoney M 27.2km
3HR          
Place Time Bib# Runner Gen Distance
1 2:35:12 305 James Fitzgerald M 1 30km
2 2:58:07 301 John Holz M 2 30km
3 2:40:35 303 Karin King F 1 25km
4 2:22:16 306 Andrew Blackney M 3 20km
5 2:27:23 302 Robert Howarth M 4 20km
3HR          
Relay Time Bib# Runner Gen Distance
1 2:32:56 92 Tom Jenkins / Mason Lord 1 30km
2 2:54:18 81 Georgie Jenkins / John Jenkins 1 30km
6HR          
Place Time Bib# Runner Gen Distance
1 5:54:55 602 Mal Gamble M 1 70km
2 5:54:42 605 Nicole Paton F 1 65km
3 5:33:35 604 Scott Mitchell M 2 55km
4 5:50:55 607 George Mihallakellis M 3 55km
5 5:50:22 603 Fintan Heriot-Rice M 4 50km
6 5:32:39 608 Oliver Mestdagh M 5 45km
7 5:36:52 601 Kelly Anderson F2 40km
8 5:32:49 606 Rohit Sharma M6 35km
 
If your time does not appear or is incorrect please contact us, we have some recorded times with no names or number attached to them, it might be yours.